PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39495}
7,3 59 379
ocen
7,3 10 1 59379
6,9 15
ocen krytyków
Pogoda na jutro
powrót do forum filmu Pogoda na jutro

Wczoraj dane mi było zobaczyć "Pogodę na jutro", oglądałem ten film pierwszy raz. Niestety utrzymał mnie tylko w przekonaniu jak marnym reżyserem jest pan Stuhr. Film jest zrobiony niesamowicie banalnie, Stuhr nie zrobił z nim dosłownie nic. Schematy, schematy, schematy. Żadnej finezji w przekazywaniu widzom emocji, wszystko podane na tacy. Najbardziej rozwaliły mnie sceny z "ulicą Retoryka" i "poproszę żyletkę". Zabiegi podobne do tych znanych z kin amatorskiego. Podobał mi się wątek Oli-Klaudii, jak na polskie kino całkiem pomysłowe. Zasługa tu jednak głównie boskiego głosu aktorki. Film zrobiony bez podstawowej wiedzy jak powinno się robić filmy, artystycznie niedojrzały. Ma bardzo wyrazisty przekaz, ale jako całość jest źle zbudowany. 3/10

ocenił(a) film na 9
boolion

Myśle, że artystów, nie powinno się oceniać na zasadzie: "zrobił to nieprofesjonalnie", albo "nie umiał lepiej" "Żadnej finezji". No ludzie!
Reżysera i twórcę w ogóle nie powinno się oceniać pod względem profesjonalości, pomysłowości itd. Skąd wiesz jak on chciał przekazać treść ? Może jego zabiegi były celowe ?

Piszesz "wszystko podane na tacy". No a dlaczego nie ? Biorąc pod uwagę dzisiejsze polskie filmy (szczególnie lubiane przez twórców komedie romantyczne) to ten film nie był dosłowny. To jednak chodzi o widzów, bo można zrobić kolejny "Piknik pod wiszącą skałą" i emanować patosem, nikt tego nie zrozumie i wszyscy krytcy okrzykną film arcydziałem, ale po co ?
Widz jest najważniejszy.
To wszystko, kurcze jest zamysł reżysera. Wszystko się sprowadza do jednego. Wydaje się, że Stuhr nadając filmowi tytuł "Pogoda na jutro" chciał zakończyć film prognozą. Ale jaki byłby ogólny wydźwięk ? Byłby taki goszkawy troche, dołujący.
Ale film kończy się pozytynie i człowiek od razu ma lepszy humor, przekaz zaistniał i wszyscy są zadowoleni (no prawie wszyscy).

A scenariusz został wg mnie dobrze zbudowany. Nie są to "Historie Miłosne" ale kolejny, dobry film pana Stuhra.

Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 9
boolion

znalazł sie specjalista od robienia filmów....pfffffffffffffffffffff

ocenił(a) film na 9
Fisher_7

boolion... Opamiętaj sie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones