PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39495}
7,3 59 379
ocen
7,3 10 1 59379
6,9 15
ocen krytyków
Pogoda na jutro
powrót do forum filmu Pogoda na jutro

Fabuła tego filmu jest trochę zbliżona do ”Good Bye Lenin”. Człowiek, który znał realia PRLu doznaje szoku kiedy po opuszczeniu murów klasztornych ogląda zupełnie inną Polskę. Jedyne co mogę zarzucić to nieco groteskowe, niezbyt realne zakończenie. Ale ogólnie film bardzo dobry. Zarówno stary, jak i młody Stuhr zagrali świetnie. Film dający do myślenia. Uświadamia, że błędy przeszłości mogą doprowadzić do przykrych, nieprzewidywalnych konsekwencji po wielu latach. Pokazuje również, że nie dla wszystkich rzeczywistość demokratycznej Polski jest dobra. Wielu ludzi nie potrafi się w niej odnaleźć. 8/10

galladorn

już dawno nie było takiego filmu, który wprawiłby mnie w stan wzruszenia emocjonalnego.
I można przy tym filmie uwierzyć że jeśli robi się coś zgodnego z wolą Bożą, co na pozór może doprowadzić do jeszcze gorszego stanu rzeczy i nawet doprowadza, potem i tak wychodzi na prostą. Poczułam się silniejsza wewnętrznie przez ten film.
Chociaż Józef Kozioł uważał się za słabego, pod koniec filmu pokonał swe slabości , chciał zadośćuczynić rodzinie.

ocenił(a) film na 8
_Lady_In_Red_

Siłą tego filmu jest to, że różni ludzie widzą fo inaczej. Każdy na swój sposób. Niby prosty, a jednak niebanalny.

ocenił(a) film na 8
galladorn

Naprawdę udał się Stuhrowi ten film. Gorzki, może trochę przekoloryzowany, ale właśnie o to chodziło, by się zastanowić dokąd to wszystko zmierza.
"A co ty mi możesz powiedzieć, czego nie znajdę w internecie"-Tekst Klaudii do ojca naprawdę smuci. Bo to takie prawdziwe. Co współczesny tata czy mama jest w stanie przekazać dziecku, jaki jest ich autorytet, skoro, jeśli dziecko może podważyć ich słowa, sprawdzając prawdę w sieci. I czy w ogóle zwróci się z problemem do rodzica, gdy ma pod ręką takie kompendium wiedzy, jakim jest internet. Jeśli nie, to ucierpi na tym jego wychowanie. Tak też było w przypadku Klaudii i wiadomo, do czego to ją doprowadziło.

ocenił(a) film na 8
lew890

Racja. Zmiany cywilizacyjne następują bardzo szybko. Współczesnym rodzicom trudno za tym nadążyć, bo wychowując dzieci mają do czynienia z problemami, których nie napotkali ich rodzice. Sieć (z reguły lepeij opanowana przez dzieci niż rodziców) jest błogosławieństwem i przekleństwem jednocześnie. Z jednej strony ułatwia życie i pozwala na przyswajanie wszelkiej możliwej wiedzy, z drugiej niestety zastępuje normalne rodzinne relacje. To nie jest zdrowa sytuacja kiedy więcej rozmwia się np. z filipińskim nieznajomym na skypie niż z własnym ojcem. Signum temporis...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones